İADE ve DEĞİŞİM KILAVUZU

  • Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde iade edilecek ürünün aşağıdaki adrese gönderilmesi gerekmektedir. Sitemizde yer alan ürünler, ilgili kampanya döneminde değişim yapılmaktadır. İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile faturanızın arka yüzündeki iade formunu eksiksiz doldurarak Kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

Tek kullanımlık ürünlerin ve hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depoya ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza veya hesabınıza 10 iş günü içerisinde iade edilmektedir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda/hesabınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir.

 

  • İade Adresi Nedir?

Facebook veya instagram sayfamıza yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

  • İade etme süresi kaç gündür?

opbutik.com üyelerinin “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre kanunen 15 gündür.

 

  • İadeyi hangi kargo ile göndermeliyim?

İadenizi MNG Kargo aracılığı ile iade edebilirsiniz.

 

  • İade de kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle opbutik.com’ a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın arka yüzünde mesafeli satış sözleşmesi bulunan nüshasındaki iade formunu eksiksiz doldurarak, Kargo ile iletişim sayfamızdaki adrese “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz.

 

  • İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra opbutik.com tarafından kredi kartınıza/hesabınıza 10 iş günü içerisinde iade işlemi gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve opbutik.com’ un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

 

  • Elime geçen ürün kusurlu ne yapmam gerekiyor?

Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade işlemleri detayı için bkz. “Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?”

 

  • Tutar iadem neden taksitli yapılıyor?

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.